“Divorci” Inter-Konte, reagon klubi zikaltër: Njoftojmë se është…


Teksa është zyrtarizuar divorci i Interit me teknikun Antonio Konte, klubi zikaltër ka bërë reagimin e parë.

zhang

Në postimin në faqen zyrtare, klubi i Interit falënderon Konte dhe shkruan se tekniku italian ka hyrë në historinë e klubit.

“FC Internazionale Milano njofton se ka arritur një marrëveshje për përfundimin konsensual të kontratës me trajnerin Antonio Konte. I gjithë klubi dëshiron ta falënderojë Antonion për punën e jashtëzakonshme që ai ka bërë, duke arritur kulmin me fitimin e titullit të nëntëmbëdhjetë. Antonio Konte do të mbetet përgjithmonë në historinë e Klubit tonë”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.