Djali i ish-shefit të IDF-së humb jetën gjatë luftimeve në Gaza

djali i ish shefit te idf se humb jeten gjate luftimeve ne gaza

djali i ish shefit te idf se humb jeten gjate luftimeve ne gaza

19:25 07/12/2023

Ushtari rezervë i IDF-së Gal Eisenkot, djali i ish-shefit të shtabit të IDF-së dhe ministër në qeverinë aktuale të urgjencës, Gadi Eisenkot ka humbur jetën gjatë operacionit tokësor të ushtrisë izraelite në Gaza.

Ndërkohë raportohet se Gadi Eisenkot dëgjoi për vdekjen e djalit të tij gjatë një vizite në komandën jugore të IDF, raporton BBC.

Gal Eisenkot u vra pas një shpërthimi në një bosht tuneli në kampin e refugjatëve Jabalia në Gazën veriore.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu shprehu ngushëllimet e tij në një postim në rrjetin social “X”./tvklan.al

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts