Djali ukrainas njeh fytyrën e babait mes fotove të kujtimit të të rënëve

djali ukrainas njeh fytyren e babait mes fotove te kujtimit te te reneve

Videoja e një fëmije ukrainas që njeh fytyrën e të atit mes fotove të të rënëve në betejë është bërë virale në rrjetet sociale si simbol i vuajtjes së një populli, shkruan gazeta italiane ”Il Corriere della sera”.

”Djali i vogël po ecte me nënën e tij nëpër rrugët e qytetit të tij dhe përgjatë trotuarit të këmbësorëve, në secilën fasadë të disa instalimeve në formë kubi bie në sy fytyra e një ushtari ukrainas që ka vdekur në luftë”, shkruan gazeta.

”Nëna duket se e pyeti të voglin e saj se “ku është babi?”. Djali njeh fytyrën e të atit në një nga fotografitë dhe vrapon drejt tij për ta përqafuar”, shton ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts