“Do doja të jetoja 200 vite”/ Ndahet nga jeta njeriu më i vjetër i Francës

Jules Theobald, i cilësuar si francezi më i moshuar, ka ndërruar jetë mbrëmë në moshën 113-vjeçare. Ai ka vdekur në shtëpinë e tij në ishullin Martinik, ka njoftuar familja e tij.

Theobald prej e kaloi thuajse pjesën më të madhe të jetës duke peshkuar dhe ka lindur më 17 prill të vitit 1909.

Gazetarja e France Press, ishte takuar një herë me të në vitin 2019, ku asokohe Theobald kishte folur për rininë, punën dhe fëmijërinë.

I pyetur për moshën e tij, ai pati thënë shkurt: “Po të më kishte pyetur dikush, unë do të jetoja 200 vjet”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.