Do përcaktohen dy skuadrat e para çerekfinaliste, ja ndeshjet e ditës së sotme në Europian


Ditën e sotme do të vendosen dy skuadrat e para çerekfinaliste në Europian. Sot nis faza e 1/8-ve, aty ku do të zhvillohen dy ndeshje.

UEFA EURO 2020 Launch Event

Duke filluar nga ora 18:00, do të luhet sfida mes Danimarkës dhe Uellsit. Të dyja kombëtaret do të kërkojnë me çdo kusht fitoren dhe vijnë në këtë sfidë si të barabarta. Fituesja e ndeshjes së sotme, do të përballet me fituesin e çiftit Holandë-Cceki.

Në 21:00, Italia do të sfidojë në “Wembley” Austrinë. “Axurrët” vijnë si favoritë absolutë në këtë ndeshje, por nga ana tjetër austriakët do të kërkojnë të bëjnë surprizën.

Ndeshjet:

Uells-Danimarkë 18:00

Itali-Austri 21:00

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *