“Do ta fitojmë këtë luftë”- Rama jep lajmin e mirë: 50 mijë doza të vaksinës ruse do vijnë brenda 10 ditëveKryeministri Edi Rama ka njoftuar se brena 10 ditëve të ardhshme në Shqipëri do të vijnë 50.000 doza të tjera të vaksinës ruse ‘Sputnik’.

edi rama5

Rama shprehet besimplotë që luftën me koronavirusin do ta fitojmë dhe shumën shpejt do të lëmë pas tunelin e pandemisë.

Kryeministri Rama në facebook:

Sapo kemi arritur marrëveshjen për të sjellë në Shqipëri 50.000 doza të tjera të vaksinës Sputnik brenda 10 ditëve

Ne do ta fitojmë këtë luftë me forcën e karakterit e të këmbënguljes sonë dhe do ta lemë shpejt pas tunelin e pandemisë, ku drita e daljes sa vjen e zmadhohet

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.