Do të diskutohet mbi Kosovën dhe nxjerrjen nga qarkullimi të dinarit serb, sonte pritet përballja e parë Kurti-Vuçiç në Këshill të Sigurimit

KOSOVE Sot do të mblidhet Këshilli i Sigurimit për të diskutuar për Kosovën. Kjo ka ardhur pas kërkesës që ka bërë Serbia dhe që është përkrahur edhe nga Rusia, e ku do të diskutohet për ngjarjet e fundit në Kosovë që lidhen edhe me vendimin për ndalimin e dinarit. Serbia në një letër të 5 […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts