“Do të hedh acid”/ Kërcënonte shoqen e bashkëshortit, burg për deputeten britanike

Dhjetë javë burg dhe 200 orë shërbim në komunitetit. Ky është dënimi për deputeten britanike, Claudia Webbe.

Ajo është shpallur fajtore pasi kërcënonte sistematikisht shoqen e partnerit të saj. Madje, kishte shkuar deri aty sa e kishte kërcënuar se do t’i hidhte acid.

Prokurorja Susanna Stevens tha se kërcënimet kishin qenë të vazhdueshme.

Ajo mund të humbasë vendin e saj nëse 1 % e votuesve në zonën e saj elektorale mbështesin një peticion në internet në favor të dorëheqjes së saj. Ëebb ka paralajmëruar se do të apelojë vendimin e gjykatës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.