“Do të jetë kryetar për të gjithë”/ Lumir Abdixhiku shpall fitoren e LDK-së në Prishtinë dhe në 5 komuna të tjera

do te jete kryetar per te gjithe lumir abdixhiku shpall fitoren e ldk se ne prishtine dhe ne 5 komuna te tjera
do te jete kryetar per te gjithe lumir abdixhiku shpall fitoren e ldk se ne prishtine dhe ne 5 komuna te tjera

Abdixhiku në një konferencë për media ka shpallur kryetar të ri të kryeqytetit Përparim Ramën.

“Përparim Rama është kryetar i ri i Prishtinës” i është drejtuar Abdixhiku masës së entuziazmuar. Më lejoni të shpall fitoren edhe në Istog, Fushë Kosovë, Viti, Junik dhe Dragash derisa thotë se po presin numërimin e votave edhe në komunat tjera. Në Prishtinë do të kujdestarojmë me kujdes. Është një arritje e madhe për LDK-së. Përparimi do të jetë një kryetar që e kemi pritur. Përparimi do të jetë një kryetar për të gjithë”, deklaroi Abdixhiku.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts