“Do të shpërthejë pas dy orësh”, alarm i rremë për bombë në Gjermani, frikësohen qytetarët

Një alarm për bombë në një stacion metro-je në Gjermani frikësoi jo pak të gjithë qytetarët që ndodheshin aty. Një burrë i panjohur bëri një thirrje në internet dhe tha se një mjet shpërthyes ishte vendosur në metronë Egaleo dhe do të shpërthente në orën 17:15. Kjo telefonatë  doli të ishte një farsë .

Menjëherë pas telefonatës stacioni u rrethua nga policia ndërsa pas një kontrolli të plotë asgjë nuk u gjet.

Tani stacioni është hapur përsëri për publikun e pasagjerëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.