Do të takoheshin nesër në Gjakovë, mediat kosovare: Anulohet mbledhja e dy qeverive Rama-Kurti

Anulohet takimi i përbashkët mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës.

Mbledhja mes dy qeverive, të Kosovës dhe të Shqipërisë, e planifikuar për të mërkurën e 14 qershorit në Gjakovë, duket se është anuluar.

Burime të Klan Kosovës nga Tirana kanë thënë se nuk e kanë në plan që të udhëtojnë për në Prishtinë për këtë mbledhje.

Nga qeveria e Kosovës për këtë çështje, por deri më tani nuk ka ndonjë përgjigje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts