“Do t’i drejtohemi gjykatës”/ Sot hyn në fuqi Amnistia Penale, si u penalizuar 30 të dënuarit e burgut të Fushë-Krujës nga një vonesë procedurale

do ti drejtohemi gjykates sot hyn ne fuqi amnistia penale si u penalizuar 30 te denuarit e burgut te fushe krujes nga nje vonese procedurale
do ti drejtohemi gjykates sot hyn ne fuqi amnistia penale si u penalizuar 30 te denuarit e burgut te fushe krujes nga nje vonese procedurale

Ditën e sotme hyn në fuqi Amnistia Penale nga e cila do të lirohen 700 persona dhe 400 të dënuar përfitojnë ulje dënimi.

Megjithatë një problematikë është vërejtur në burgun e Fushë- Krujës.

Pavarësisht se nga Amnistia duhet të përfitonin edhe 30 të dënuar, ata janë penalizuar nga një vonesë procedurale.

Gazetari Andi Shota raporton për BalkanWeb se janë 30 të dënuar në burgun e Fushë-Krujës që duhet të përfitonin nga amnistia por e kanë te pamundur pasi nuk janë zbardhur vendimet nga ana e prokurorëve.

Nëse këto të dënuar nuk do lirohen sot, ata do të detyrohen që t’i drejtohen gjykatave për të përfituar nga amnistia.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts