“Do t’ju hedhim në erë si vëllezërit tanë në Paris”- Ja çfarë shkruhej në mesazhet kërcënuese që u dërguan 35 shkollave në Greqi

do tju hedhim ne ere si vellezerit tane ne paris ja cfare shkruhej ne mesazhet kercenuese qe u derguan 35 shkollave ne greqiMëngjesin e sotëm Greqia u trondit nga disa email kërcënuese për vendosjen e disa bombave në 35 shkolla të ndryshme.
greqi

Menjëherë pas emaileve kërcënuese, forcat e policisë greke u nisën drejt ambienteve për të kryer kontrolle për arsye parandaluese.

“Ne do t’i kthejmë qytetet tuaja në rrënoja. Do t’ju hedhim në erë siç bënë vëllezërit tanë në Paris”, shkruhei në tekst.

Email-et rezultuan se ishin mashtrime dhe dyshohet se janë dërguar nga disa serverë rusë, pasi mesazhe të tilla u dërguan dy javë më parë në Qipro dhe Sllovaki.

Tashmë, Prokuroria e Krimeve Kibernetike po heton rastin dhe po kërkon gjurmë elektronike.

Ky është emaili kërcënues i dërguar 35 shkollave në Greqi

KA PAJISJE EKSLOZIVE NË SHKOLLË

Ne do t’ju hedhim në erë dhe ju do të mbyteni derisa drita në sytë tuaj të bëhet terr. Do të zhyteni në errësirë! Le ta varrosim shtetin nën një mal me kufoma. Ne do t’i kthejmë qytetet tuaja në rrënojat e Maravi.

Ne do t’ju hedhim në erë siç bënë vëllezërit tanë në Paris,

Frymëzuar nga Abdelhamid Abaaoud,

Salah Abdellah

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts