Dokumenti/ Denoncim zyrtar në organet anti-korrupsion, telashe të mëdha për Pike dhe presidentin e Federatës Spanjolle

Migel Galan, presidenti i Qendrës Kombëtare të Trajnimit të Trajnerëve ka denoncuar ditën e sotme kapitenin e Barcelonës Pike si dhe presidentin e Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales lidhur me akuzën e korrupsionit mes palëve.

Pike Barca

Ky denoncim është kryer zyrtarisht nga ana e Galan në Gjykatën Spanjolle të Antikorrupsionit, ku janë paraqitur faktet e mbledhura në dëm të dy kryesorëve të ngjarjes.

Në akuzën zyrtare është cituar se Pike është paguar nga ana e presidentit të Federatës Spanjolle më një shumë prej 24 milionë eurosh për përfshirjen në aferat korruptive që lidhen me çështjet administrative brenda federatës.

Ky është denoncimi i parë zyrtar kundrejt palëve pas publikimit të çështjes nga mediat spanjolle në ditët e shkuara.

DOKUMENTI

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.