Donald Trump mbërrin në Gjykatë, pritet të përballet me akuzat për komplot të përmbysjes së rezultatit zgjedhor

donald trump mberrin ne gjykate pritet te perballet me akuzat per komplot te permbysjes se rezultatit zgjedhor

Ish-presidenti Donald Trump ka mbërritur para gjykatëses në Uashington për t’u deklaruar ose jo fajtor mbi akuzat e ngritura ndaj tij.

Ai akuzohet për përpjekje për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020, që rezultuan në protestën e dhunshme të përkrahësve të tij ndaj Kapitolit në 6 janar të vitit 2021.

Trump udhëtoi nga qyteti Bedminster, në Nju Xhersi, drejt Uashingtonit, për t’u paraqitur në gjykatë. Seanca në ngarkim të ish presidentit pritet të nisë në orën 16.00 me orën lokale në Uashington.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts