Dorëheqja e Alibeajt nga PD, Jonila Godole: Një hap pozitiv. E njëjta përgjegjësi duhet të mbahet nga pjesa tjetër e lidershipit të partisë

Pas dorëheqjes së Enkelejd Alibeaj nga drejtimi i PD, ka reaguar edhe Jonila Godole.

Godole, shprehet se dorëheqja është pjesë e demokracisë dhe akti i Alibeajt duhet përshëndetur si një hap pozitiv, ndërsa shton se e njëjta përgjegjësi duhet të mbahet edhe nga pjesa tjetër e lidershipit të partisë.

Reagimi:

Dorëheqja është pjesë e demokracisë, ashtu siç janë zgjedhjet. Akti i Alibeajt duhet përshëndetur si një hap pozitiv që tregon se PD mund të jetë një parti ku liderët mbajnë përgjegjësi për vendimet dhe dështimet e tyre.

Por e njëjta përgjegjësi duhet të mbahet edhe nga pjesa tjetër e lidershipit të partisë, sekretari i përgjithshëm dhe nënkryetari i partisë, të cilët bojkotuan fushatën dhe kandidatët e PD-së, dhe të cilëve u faturohet akoma më tepër rezultati i dobët i këtyre zgjedhjeve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts