Dorëshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës, ndërron jetë profesori i njohur Shyqri Nimani

Ka ndërruar jetë profesori i Fakultetit të Arteve në Universitetin e Prishtinës dhe artisti Shyqri Nimani, i cili njihet si dorëshkrues i deklaratës së Pavarësisë së Kosovës. Nimani u lind në vitin 1941 në Shkodër. Nimani ndër të tjera ishte edhe themelues i Departamentit të dizajnit grafik në Fakultetin e Arteve në Universitetin “Hasan Prishtina”, […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts