Dosja 5D/ Pas hekurave me urdhër të SPAK, jepet sot masa për zyrtarët dhe ish-zyrtarët e bashkisë së Tiranës

dosja 5d pas hekurave me urdher te spak jepet sot masa per zyrtaret dhe ish zyrtaret e bashkise se tiranes
dosja 5d pas hekurave me urdher te spak jepet sot masa per zyrtaret dhe ish zyrtaret e bashkise se tiranes

Mbahet sot në GJKKO seanca për caktimin e masës e sigurisë për 8 drejtorët e ish-drejtorët e bashkisë Tiranë të cilët dyshohen për veprën penale të korrupsionit në lidhej me të ashtuquajturën dosja 5D.

Mariglen Qato, Redi Molla dhe Taulant Tushe, drejtorët më të rëndësishëm në institucionin e bashkisë, do përballen me gjykatën me pranga në duar.

Të tjerët, do të njihen me masën Detyrim për paraqitje. Sipas SPAK, Qato dhe Molla janë pronarë de facto të kompanisë 5D, e cila ka rezultuar fituese në disa tendera pranë bashkisë. Hetimi nisi kryesisht nga SPAK, më pas ka qenë Belind Këlliçi ai që dërgoi një kallëzim të ri për dosjen 5D.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts