Doza e tretë e për Kielinin, mbrojtësi i Juventusit me mesazh sensibilizues: Vaksinohuni për ne dhe të tjerët! Bëhuni pjesë e…

Siç ka ndodhur që në fillimin e pandemisë COVID-19, futbollistët impenjohen personalisht për të sensibilizuar opinionin publik për temën e shëndetit. Kapiteni i Juventusit dhe i Italisë, Xhorxho Kielini ditën e sotme ka marrë dozën e tretë të vaksinës antiCOVID duke i bërë thirrje personave për tu sensibilizuar dhe për tu vaksinuar:

KIELINI

“Këtë mëngjes kam marrë dozën e tretë të vaksinës antiCOVID. Falë vaksinimit dhe pajisjeve personale mbrojtëse, jemi duke luftuar për tu rikthyer në normalitet.

Të jemi pjesë të gjithë e pjesës sonë, të vaksinohemi për veten tonë dhe për të mbrojtur personat më të dobët.”, përfundoi shkrimin Kielini.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.