Drafti për Asociacionin, Rama i përgjigjet kritikave: Shajnë pa ditur përmbajtjen! Kanë frikë nga…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me kritikat për propozimin e një drafti për krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë.

Në një postim në Twitter, ai u shpreh se ata që kritikojnë kanë frikë vetëm se mos humbasin armikun që u krijon kushtin ekzistencial që të flasin dhe të sillen si në llogore, ndërkohë që lufta ka mbaruar në 1999 dhe armiku është mundur.

Postimi i plotë:
Ata që shajnë e akuzojnë pa e ditur fare çka përmban draft-Statuti i Asociacionit kanë frikë vetëm nga një gjë: Se mos humbasin armikun që u krijon kushtin ekzistencial që të flasin dhe të sillen si në llogore, ndërkohë që lufta ka mbaruar në 1999 dhe armiku është mundur!

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts