Drejt shkëputjes nga varësia e Rusisë/ Gjermania redukton importet ruse të karburanteve

drejt shkeputjes nga varesia e rusise gjermania redukton importet ruse te karburanteve

Gjermania ka njoftuar një reduktim të mprehtë të importeve të saj të lëndëve djegëse fosile ruse, vetëm disa ditë përpara se BE-ja pritet të përfshijë naftën në paketën e saj të gjashtë të sanksioneve kundër Moskës.

Zëdhënësi i Gjermanisë në BE, Sebastian Fischer, tha se Berlini po reduktonte “me shpejtësi” varësinë e tij energjetike nga Rusia.

Ani

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts