“Drejtësia me regji, tubi i vetëm i oksigjenit për Ramën”, Vasili: Qeveria më e ngarkuar me skandale dhe korrupsion

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili në një postim në rrjetin social Facebook, ka denoncuar skandalet dhe korrupsionet në sistemin e drejtësisë.

Vasili shkruan se ‘oksigjeni i vetëm për kryeministrin Edi Rama është drejtësia me regji’, teksa shton se asnjë qeverisje nuk është ngarkuar me skandale kaq të rënda korruptive dhe kriminale kjo e ‘Rilindjes’.

Postimi i plotë:

Drejtësia me regji, tubi i vetëm i oksigjenit për Ramën!

Pyetja e madhe, qe shtrohet sot eshte:

Si mundet te vazhdoje te zvarritet akoma nje qeverisje e tille e damkosur teresisht?

ÇFARË THONE FAKTET!

Asnje qeverisje nuk eshte ngarkuar me skandale kaq te renda korruptive dhe kriminale se sa qeverisja e Edi Rames.

Asnjehere ne historine e pluralizmit asnje opozite tjeter me pare nuk ka mundur te denoncoje qeverisjen me mijra fakte e dokumente te pakundershtueshme ashtu sic ka bere opozita aktuale.

Asnjehere fatura e korrupsionit nuk ka qene kaq e tmerrshme dhe me milarda euro sa kjo e kesaj qeverisje.

Asnje qeverisje nuk eshte inkriminuar si kjo me trafikun e droges.

Asnje qeverisje nuk eshte bere njesh si kjo me krimin e organizuar dhe pastrimin kolosal te parave.

Asnje qeverisje nuk ka shkaterruar zgjedhjet dhe voten duke e shitblere e kriminalizuar ne menyren me te keqe duke hedhur ne ere themelin e demokracise.

DREJTESIA TUBI I OKSIGJENIT PER RAMEN!

Eshte shume e qarte se qeverisja e Rames vazhdon te zvarritet sepse nuk ndeshkohet.

Faktet mbi vete Ramen dhe me firmen e tij jane ne tavolinen e SPAK, por Rama ndryshe nga te gjithe nuk thirret dhe nuk perballet me drejtesine.

Qindra faktet per Veliajn gjemojne diten per diell dhe parate me firmen va,hdojne vidhen perdite, por ai akoma nuk eshte para drejtesise.

Mjaft ministra dhe ish ministra jane nen akuze per hajduterine e frikshme me koncesionet dhe tenderat grabitqare, qe kane demtuar rende financat publike deti edhe shendetin e qytetareve.

Veprimi i munguar i SPAK ndaj fakteve flagrante dhe shume te renda eshte nje mbeshtetje e hapur ndaj qeverise, mbeshtetje, qe mban gjalle dhe te pandeshkuar nje korrupsion galopant, qe eshte bere shqetesim kombetar dhe nderkombetar.

Veprimi i munguar i SPAK minon shtetin e se drejtes, veprimin e ligjit dhe besimin e qytetareve te drejtesia.

Veprimi i munguar i SPAK ndaj Rames dhe bashkepuntoreve te tij ka minuar qellimet e reformes ne drejtesi dhe integrimin europian te vendit duke ja bere te lehte jeten narkoshtetit.

Pra Drejtesia e kapur dhe me regji eshte qartazi tubi i vetem i oksigjenit  qe shtyn oret dhe zvarritjen e Rames dhe qeverise.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts