Drejtori i Sasuolos zbulon prapaskenën e merkatos: Juventusi ka kërkuar deri në fund…

Juventusi është në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ardhshëm duke parë se Paulo Dibala do të lërë përfundimisht në fund të sezonit bardhezinjtë.

RASPADORI

Gjatë një interviste të lançuar me të përditshmen sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, drejtori i Sasuolos, Xhovani Karnevali, i cili ka zbuluar prapaskenën e merkatos se Juventusi deri në momentet e fundit të merkatos ka kërkuar me ngulm Xhakomo Raspadorin:

“E kanë kërkuar Raspadorin deri në fund të merkatos së verës, por nuk kishte më kohë dhe morën Moize Kenin. Më pas nuk kemi pasur më kontakte, por kemi raporte shumë të mira.

Nëse duan Raspadorin do të duhet të shpenzojnë. Shifra është e njëjtë për të gjithë yjet tona, fillohet nga 30 milionë euro dhe më pas vlerësohet çdo rast.”, përfundoi drejtori i Sasuolos.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.