Drejtuesi humbi kontrollin e motoçikletës, plagosen dy turistët gjermanë pranë Sarandës

Një aksident me pasojë plagosje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të tunelit të Kardhiqit.

Burime për BalkanWeb bëjnë me dije se të aksidentuarit janë dy turistë gjermanë të cilët udhëtonin me një motoçikletë.

Mësohet se drejtuesi ka humbur kontrollin e mjetit duke sjellë përplasjen dhe plagosjen e dy turistëve.

Megjithatë ata ndodhen në gjendje të stabilizuar jashtë rrezikut për jetën, ndërsa janë dërguar në spitalin e Sarandës dhe pritet të nisen drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts