Drogë me autobusë nga Shqipëria në Itali, si u zbulua rrjeti i trafikut në Milano, 4 të arrestuar

Një bandë prej katër personash (tre burra dhe një grua) që merreshin me drogë u arrestuan në Milano. Hetimet për identifikimin e këtij rrjeti kishin nisur që prej 1 viti, ku u zbulua se droga fshihej në disa apartamente në Itali.

Në një nga këto apartamente, që ndodhet në via Vittorio Scialoia në lagjen milaneze të Affori-s, u arrestua në janar të vitit 2022 një grua e cila u kap duke fshehur 79 doza heroine me peshë totale 43 kilogramë, si dhe doza hashashi.

Mësohet se droga i ishte dorëzuar në Lampugnano, në parkingun e autobusit, nga një shofer autobusi me targa shqiptare një tjetër prej të dyshuarve, i cili e kishte fshehur ‘mallin’ në pjesën e motorit të mjetit. Gjatë hetimeve, u vërtetua se banda ka shitur më shumë se 170 kilogramë heroinë dhe kokainë. Mëngjesin e 7 korrikut, policia milanezë zbatoi 4 urdhra gjykate, ku për dy persona është caktuar masa ‘arrest shtëpie’ për një ‘arrest me burg’ dhe për një tjetër ‘detyrim paraqitje’.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts