Droni izraelit godet makinën jashtë kampit në Liban, dy pasagjerë të vdekur

droni izraelit godet makinen jashte kampit ne liban dy pasagjere te vdekur
droni izraelit godet makinen jashte kampit ne liban dy pasagjere te vdekur

Një sulm izraelit me dron në një makinë jashtë vendbanimit palestinez Rashidiya në qytetin jugor libanez të Tiros vrau dy persona. Kështu thanë tre burime nga forcat libaneze të sigurisë për Reuters.

Sipas agjencisë zyrtare libaneze të lajmeve ANI, e cituar nga AFP, sulmi izraelit ndodhi mëngjesin e sotëm.

Një fotograf i AFP- së pa një makinë plotësisht të djegur pranë qytetit bregdetar të Tirit, jashtë kampit të refugjatëve palestinezë Rashidiya.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts