Dropull, numërohen 21 nga 37 kuti/ Kryeson kandidati i PS me 1774 vota

Vijon procesi i numërimit edhe në Dropull, ku nga 37 kuti në total, deri më tani janë numëruar 21.

Sipas rezultateve paraprake nga KQZ, kandidati i PS, Dhimitraq Toli, ka marrë deri më tani 2195 vota, ose 80.79 %.

Sakaq, kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë, Thanas Maneka me 421 vota ose 15.50 %, ndërsa Kosta Garo i Nismës Thurje numëron 101 vota.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Spread the love

Similar Posts