“Dua të ndaj një sekret, ideja e planit të rritjes e konceptuar në Tiranë”, Varhelyi: Rajoni mund të bëhet gati më shpejt për të qenë pjesë e BE-së

dua te ndaj nje sekret ideja e planit te rritjes e konceptuar ne tirane varhelyi rajoni mund te behet gati me shpejt per te qene pjese e be se
dua te ndaj nje sekret ideja e planit te rritjes e konceptuar ne tirane varhelyi rajoni mund te behet gati me shpejt per te qene pjese e be se

Komisioneri valhelyi teksa tregoi një ‘sekret’ deklaroi se ideja e planit të rritjes është konceptuar në Tiranë.  Ai tha se rajoni mund të bëhet gati më shpejt për t’u bërë pjesë e Bashkimit Europian.

“Dua të ndaj një sekret. Ideja e planit të rritjes ka qenë kryesisht e konceptuar në Tiranë në diskutime te mëparshme që kemi pasur me kryeministrin Rama dhe liderët e tjerë të rajonit. Nuk është vetëm ide e BE, por ka qenë edhe ideja e të gjithë rajonit.

Ne po flasim se çfarë do të zbatojmë nga ky plan për këtë vit. Kjo punë po vijon dhe ne vijojmë dhe diskutimet se çfarë duhet të bëhet. Dita e sotme ka qenë dhe inkurajim i madh për të ecur para. Pritja për kamionët është hequr dhe mund të arrijmë të kursejmë edhe më shumë kohë. Këto janë ato gjëra që njerëzit duhet t’i ndjejnë, t’i prekin dhe t’i shohin. Këto janë risitë e këtij plani. Europa është shumë burokratike, por mendoj se këtë herë ne kemi mundësi që të tregojmë përfitimet e drejtpërdrejta ekonomike të një vendi. Rajoni juaj mund të bëhet gati më shpejt për t’u bërë pjesë e BE. Këto vende po fillojnë që t’i aplikojnë këto rregulla që sot.”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts