“Duam garanci të qartë”, Zelensky i vendosur: Ukraina dëshiron të anëtarësohet në BE dhe NATO! Koha për një reagim të fortë

duam garanci te qarte zelensky i vendosur ukraina deshiron te anetaresohet ne be dhe nato koha per nje reagim te forte
duam garanci te qarte zelensky i vendosur ukraina deshiron te anetaresohet ne be dhe nato koha per nje reagim te forte

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, ka konfirmuar edhe njëherë qëndrimin e Ukrainës për t’u anëtarësuar në Bashkimin Europian dhe në NATO, pavarësisht ultimatumit të presidentit rus, Vladimir Putin, për të hequr dorë nga anëtarësi në Aleancën Atlantike.

Gjithashtu Zelensky ka përshëndetur sanksionet e vendosura nga Perëndimi kundër Moskës, ndërsa u shpreh: “Ka ardhur koha për të reaguar fuqishëm. Fati i Europës do të vendoset në terren në Ukrainë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts