“Duam të integrohemi në BE, por përfundojmë në Bashkimin Ballkanik”/ Artan Fuga ironizon takimin në Shkup: Më krijohet perceptimi i një të dehuri që ikën nga e çojnë këmbët
Profesori dhe akademiku Artan Fuga ka ironizuar takimin e sotëm të Minishengenit Ballkanik, i cili u organizuar në Shkup mes tre vendeve, Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut, ndërkohë mungonte Kosova.

fuga-rama-minishengeni

Me anë të një shënimi në Facebook, Fuga thotë se ne duam të integrohemi në Bashkimin Evropian, por përfundojmë në Bashkimin Ballkanik.

“Se përse më krijohet perceptimi i një të dehuri që ikën nga e çojnë këmbët. Kështu më duket vetja si popull”, shkruan me nota humori akademiku Fuga.

Shënimi i plotë i Artan Fugës

Nje shkop dhe hë në Shkup!

T’çuditshëm jemi si popull!

Nisemi për Bruksel e përfundojmë në Stamboll! Hip këtu të shoç Brukselin i thonë kësaj!

Nisemi për Strazburg përfundojmë në Shkup! Një shkop dhe hë në Shkup!

Duam të integrohemi në Bashkimin Europian, përfundojmë në Bashkimin Ballkanik. 80 vërtitur kot në pyll, më mirë të kishim pranuar Federatën e Gjergj Dimitrovit që e akuzuan se i vuri flakënn Reishtagut. Nuk do të kishim bërë 80 vjet vërdallosje.

U nisëm nga Durrësi në Bari tridhjet më parë tani Durrësi direkt në Abu Dabi.

Kujtoni se nuk kanë shpjegim?

Na është prish edhe google earth se na e tregon Shengenin në Cair.

Se përse më krijohet perceptimi i një të dehuri që ikën nga e çojnë këmbët. Kështu më duket vetja si popull.

Të mirë e ke këtë rakinë – o Lale!

Bën xhiron e botës duke ndejt në vend!

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.