“Duhet të ndryshojnë qasjen”, Biden kritika Izraelit: Po humbasin mbështetjen e ndërkombëtarëve sepse…

“Duhet të ndryshojnë qasjen”, Biden kritika Izraelit: Po humbasin mbështetjen e ndërkombëtarëve sepse…
duhet te ndryshojne qasjen biden kritika izraelit po humbasin mbeshtetjen e nderkombetareve sepse

Presidenti amerikan Joe Biden ka deklaruar gjatë një konference sot se Izraeli ka filluar të humbasë mbështetjen e komunitetit ndërkombëtar pasi po vazhdon fushatën masive të bombardimeve brenda Gazës.

Në fundjavë, forcat ajrore izraelite tha se kishin kryer mbi 22 mijë sulme në territorin e Gazës, ku bombardimet kanë nisur prej datës 7 tetor.

“Ata kanë filluar ta humbin mbështetjen,” tha Biden, ndërsa shtoi se kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu duhet të ndryshojë qasjen e tij të ashpër, e cila është kritikuar gjerësisht në skenën ndërkombëtare, veçanërisht nga shtetet arabe.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts