“Duhet të parandalojmë çdo humbje jete”, ministri i Brendshëm i Kosovës: Deklaratat e SHBA, “ftojnë” serbët të sulmojnë policinë

Pas kritikave të shumta nga ndërkombëtarët, ka reaguar ministri i Brendshëm së Kosovës Xhalal Sveçla. Në një postim në Twitter, ai u shpreh se deklarata të tilla të ardhura nga Departamenti Amerikan i Shtetit dhe SHBA, deklarata të cilat etiketojnë veprimet e policisë së Kosovës si dhunshme, nxisin Radojçiçin për të sulmuar policët e Kosovës. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts