Dukesha e Cambridge-it, Kate Middleton, në vetë-izolim për shkak të kontaktit me COVID-19

Bashkëshortja e Princit të Mbretërisë së Bashkuar, William, Dukesha e Cambridge-it, Kate Middleton, ka njoftuar se është në vetë-karantinë për 10 ditë për arsye se ka pasur kontakt me një person testi i të cilit për koronavirusin e ri (COVID-19) ka rezultuar pozitiv.

Në njoftimin e bërë nga Pallati Kensigton thuhet se Kate Middleton do të vetë-izolohet në shtëpi, ndërsa ajo nuk ka asnjë simptomë.

Middleton e cila do të qëndrojë për 10 ditë në karantinë, aktivitetin e fundit publik e kishte të premten e kaluar në Wimbledon.

Dukesha e Cambridge-it, më parë kishte marrë dy doza të vaksinës kundër COVID-19.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.