Dy ditë para takimit me Vuçiçin/ Kurti intervistë për DW: Shpresoj t’i kthehemi zbatimit të marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve

Në një intervistë ekskluzive për DW, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti flet për takimin e 14 shtatorit me Vuçiçin, masat ndëshkuese të BE-së ndaj Kosovës dhe izolimin, situatën në veri dhe kërkesa e tij për BE-në. DW: Kryeministër Kurti, me 14 shtator do të takoheni në Bruksel me presidentin serb Aleksandar Vuciç, dhe është momenti […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts