Dy të vrarë, 12 të plagosur me municione thërrmuese ruse në Mykolaiv

dy te vrare 12 te plagosur me municione therrmuese ruse ne mykolaiv
dy te vrare 12 te plagosur me municione therrmuese ruse ne mykolaiv

Dy civilë u raportuan të vrarë dhe 12 të plagosur, pasi rusët goditën një stacion transporti publik me municione thërrmuese në qytetin e Mykolaiv.

Deklarata përkatëse u bë nga Kryetarja e Këshillit Rajonal të Mykolaiv, Hanna Zamazieieva në Telegram.

“Munionet thërrmuese goditën një stacion transporti publik në një lagje të mbushur me njerëz të qytetit. Pikërisht në orën e pikut… Ky nuk është gjë tjetër veçse një sulm i qëllimshëm terrorist që synon të vrasë civilë. Dy të vrarë dhe 12 të plagosur për momentin”, ka shkruar Zamazieieva.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts