“Dyshe fantastike me Brojën”-Ernest Muçi flet për ëndrrën kuqezi: Emocione të shohësh derbin Tirana-Partizani, golat e mi nuk do harrohen lehtë!
Ernest Muçi ka qenë dy sezone më parë një nga protagonistët kryesorë të ndeshjeve derbi mes Tiranës dhe Partizanit. Por që nga viti i kaluar, ai derbit i sheh si një tifoz i thjeshtë, pasi është bërë pjesë e Legias së Varshavës.

ernest

Një eksperiencë e re ku po bën mjaft mirë dhe për të cilën ai ka folur në intervistën e tij në emisionin “Sport News” me moderatoren Enxhi Biba në “News 24”, pa harruar pikërisht ndeshjen e të hënës në “Air Albania”.

“Emocione të mëdha kur sheh ish-ekipin që luan derbin, për lojtarët është mirë kur fiton dhe shpresoj që Tirana të bëjë mirë në këtë sezon.

Golat e mi në rrjetet sociale? Javën e derbit tifozët mundohen të fryjnë sa më shumë derbin që të ketë audiencë, të bëjnë kundërshtarët pak me nerva. Por gjithmonë ajo fitore 5-1 e ata dy gola nuk do të harrohen lehtë si nga kampi i Partizanit, ashtu edhe nga tifozët tanë. Nuk besoj se do të harrohen lehtë. Të Partizanit do i kujtojnë më shumë.

Tirana e ka filluar kampionatin shumë mirë, ndryshe nga ne para dy vitesh që e nisëm të vështirë fazën e parë. Ekipi tani besoj se e njeh shumë mirë njëri-tjetrin dhe ka të gjithë shanset të fitojë kampionatin dhe i uroj shumë sukses në këtë sezon”, tha Muçi.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.