Dyshohen si autorë të zjarreve në Lushnje dhe në Durrës, katër të shoqëruar

dyshohen si autore te zjarreve ne lushnje dhe ne durres kater te shoqeruar
dyshohen si autore te zjarreve ne lushnje dhe ne durres kater te shoqeruar

Katër persona janë shoqëruar, pasi dyshohen se janë autorë të tre rasteve të zjarrvënies, të ndodhura në Lushnje e në Durrës, përkatësisht, në lagjen “Hajdaraj” në Lushnje dhe në Manzë të Durrësit.

Ndërkohë Policia e Shtetit apelon për të gjithë banorët, që në asnjë rast të mos ndezin zjarre, pasi do të përballen me ligjin.

Njoftimi-Policia e Shtetit

Falë bashkëpunimit me qytetarët, reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta, strukturat e Policisë së Shtetit në Lushnjë dhe në Manzë të Durrësit kanë identifikuar, lokalizuar dhe shoqëruar në Polici, për veprime të mëtejshme, 4 shtetas, autorë të dyshuar të tre rasteve të zjarrvënies, mesditën dhe pasditen e sotme (një rast në Golem të Lushnjës, një në lagjen “Hajdaraj” në Lushnjë dhe një në Manzë të Durrësit).

Policia e Shtetit apelon për të gjithë banorët, që në asnjë rast të mos ndezin zjarre, pasi do të përballen me ligjin. Policia fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112, për çdo rast të zjarrvënies apo të paligjshmërisë në tërësi, duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm nga strukturat policore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts