“Dyshohet për marrëveshje kartel”, Nisma Thurje ankohet tek Autoriteti i Konkurrencës për çmimin e naftës dhe të gazit

Ditën e sotme Nisma Thurje i është drejtuar Autoritetit të Konkurrencës për t’i kërkuar nisjen e hetimit për çmimin e naftës dhe të gazit në tregun e pakicës, pasi dyshohet për marrëveshje kartel.

Sipas Nismës Thurje, fiksimi i çmimeve në treg është i ndaluar me ligj, dhe ky autoritet ka autoritetin për ta ndëshkuar. Mes të tjerash thuhet se “Institucioni tjetër është Prokuroria, pasi kjo praktikë përbën edhe vepër penale.”

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts