Dyshohet se e zuri gjumi në timon, aksidentohet autobusi në Meksikë, 15 viktima

dyshohet se e zuri gjumi ne timon aksidentohet autobusi ne meksike 15 viktima

Të paktën 15 persona humbën jetën sot në një aksident në Meksikë, Nayarit, pasi një autobus ra në greminë. Autobusi doli nga kursi i tij dhe ra në një greminë 30 metra, pranë fshatit Baranca Bianca.

Ekipet e shpëtimit kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë nxjerrë nga mjeti 21 persona të plagosur, të cilët janë dërguar në spital. Gjendja e disa prej tyre cilësohet si “kritike”.

Sipas informacioneve të mediave të huaja, dyshohet se shkak për aksidnetin mund të jetë bërë përgjumja e shoferit në timon.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts