Dyshohet se ka kryer krime lufte, Prokuroria e Kosovës ngre akuzë ndaj një qytetari serb

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit M.GJ, i nacionalitetit serb, nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Krim i luftës kundër popullsisë civile”. Siç thuhet në njoftimin e kuaj prokurorie, M.Gj. është nga fshati Vitomiricë afër Pejës, dhe pretendohet se më 7 maj 1999, ai dhe pjesëtarët e […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts