Dyshohet se kreu marrëdhënie me një të mitur në Tajlandë dhe regjistroi veprimet, arrestohet personazhi i famshëm i TikTok

Personazhi i famshëm TikToker dhe mësuesi i anglishtes, Luke Rockwell është arrestuar në Tajlandë pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur – dhe ka regjistruar veprimet e tij, sipas policisë lokale.
Rockwell, 29 vjeç, i cili ka 1.3 milionë ndjekës në TikTok, u arrestua të dielën në distriktin Wattana pasi një nënë e akuzoi atë për marrëdhënie seksuale me vajzën e saj 16-vjeçare ndërsa u mësonte anglisht fëmijëve në Bangkok.

Sipas një raporti të Bangkok Post, nëna, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, i tha policisë se Rockwell dhe vajza e saj i kishin dërguar mesazhe njëri-tjetrit përpara se “lidhja” e tyre të bëhej fizike dhe ishin njohur për rreth pesë muaj. Duke iu referuar ankesave, influencuesi gjithashtu dyshohet se ka regjistruar në video takimet e tyre seksuale. Pasi mësoi për marrëdhënien e supozuar midis Rockwell dhe vajzës së saj, nëna kontaktoi Departamentin e Mirëqenies së Fëmijëve dhe Grave, të cilët, në bashkëpunim me policinë, arrestuan mësuesen e anglishtes.

Si doli në dritë ‘marrëdhënia’
Nëna dyshohet se mësoi për abuzimin seksual të vajzës së saj kur vajza vuante nga dhimbjet e barkut të shkaktuara nga klamidia dhe gonorreja, raportoi Daily Mail. “Vajza ime tha që herën e parë që bënë seks, burri përdori prezervativ, por më pas nuk e bëri. Ajo i besoi atij”, tha nëna.

“Mësuesi Luke i tha që të mbante gjithçka sekret derisa të mbushte 18 vjeç. Ai i tha vajzës sime se e donte dhe se do ta merrte të jetonte me të kur të mbushte 18 vjeç”, shtoi ajo. Rockwell rrezikon 10 vjet burg dhe gjobë prej rreth 560 dollarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts