Dyshohet se po organizonin atentat ndaj Xhevdet Plakut, GJKKO cakton masat e sigurisë për të arrestuarit

dyshohet se po organizonin atentat ndaj xhevdet plakut gjkko cakton masat e sigurise per te arrestuarit
dyshohet se po organizonin atentat ndaj xhevdet plakut gjkko cakton masat e sigurise per te arrestuarit

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi vendimin për katër të arrestuarit që dyshohen për organizimin e një atentati në vitin 2019, ndaj Xhevdet Plakut nga Durrësi.

GJKKO ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” për të “fortin” e Sukthit, Rexhep Rapi i njohur si Kep Arapi, nipi Algert Rapi si dhe për ish-oficerin e Policisë Dedan Gjoni, ndërkohë që në Holandë është arrestuar, Dejvi Gjermëni.

Gjatë zhvillimi të seancës Kep Arapi ka mohuar akuzën e ngritur nga SPAK. Ata u vunë nën akuzë pas zhbllokimit të aplikacionit Sky-Ecc.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts