“E ashtuquajtura Kosovë”! “Çmenden” mediat serbe, ja si e raportojnë fitoren e Distria Krasniqit në “Tokio 2020”

Xhudistja Distria Krasniqi ka arritur që të marrë medaljen e artë në Lojërat Olimpike në Tokio.

Pas kësaj, u këndua himni i Kosovës, ndërsa flamuri kosovar u ngrit më së larti.

Mediat serbe, ndërkohë, i janë referuar shtetit shqiptar si “E ashtuquajtura Kosovë”, teksa raportuan për këtë fitore të madhe.

B92 është mediumi, i cili ka raportuar se pas Majlinda Krasniqit në Rio, tani edhe Distria Krasniqi ka arritur të bëhet kampione olimpike nga Kosova.

“E ashtuquajtura Kosova fiton të artën në Tokio”, është titulli i këtij mediumi.

Auto Gifjdlpg1627128880
Auto Gifjdlpg1627128880

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.