E BUJSHME/ Anderlehti huazon talentin e Bajernit para ndeshjes me Laçin


RivalĂ«t e Laçit nĂ« turin e tretĂ« tĂ« LigĂ«s sĂ« KonferencĂ«s, Anderlehti ka bĂ«rĂ« njĂ« goditje tĂ« madhe nĂ« sulm duke huazuar talentin e Bajern Mynihut, Xhoshua Zirkze.  

zirkze

Sezonin e kaluar, Zirkze ishte i huazuar tek Verona në Serinë A, por u rikthye në Mynih sërish. Drejtuesit nuk kërkojnë ta djegin talentin 20 vjeçar, duke e transferuar në një skuadër ku mund të marrë më shumë minuta.

Sipas ‘’Sport1’’, Zirkze ka braktisur grumbullimin me pjesĂ«n tjetĂ«r tĂ« skuadrĂ«s dhe nĂ« orĂ«t nĂ« vijim pritet dhe zyrtarizimi i tij tek skuadra belge. KohĂ«t e fundit, holandezi u bĂ« protagonist pas njĂ« rasti tĂ« humbur nĂ« njĂ« miqĂ«sore kundĂ«r Ajaksit, gjest i cili u cilĂ«sua si tallje nga tifozĂ«t bavarez duke vĂ«rshuar nĂ« lumĂ« sharjesh ndaj sulmuesit tĂ« talentuar.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *