E BUJSHME/ Boksieri i talentuar shqiptar Jurgen Uldedaj i papërmbajtshëm, mbron sërish kampion bote (VIDEO)
E shtuna ka qenë një mbrëmje e magjishme për boksierin shqiptar, Jurgen Uldedaj, i cili u rikthye në ring pas një mungese të gjatë për shkak të pandemisë, teksa mbrojti titullin kampion bote në peshat e rëndë për të rinjtë  në kategorinë, WBC.

boxen-jurgen-uldedaj-dmytro-serguta-100-resimage_v-variantSmall16x9_w-640

Jurgen Uldedaj (14-0, 5 KO) mposhti ukrainasin Dmytro Serguta (7-2, 7 KO) në raundin e shtatë.

Uldedaj

23-vjeçari edhe pse është pjesë e klubit Gjerman “SES Boxing”, lufton për ngjyrat e flamurit tonë kombëtar dhe është shqiptari i vetëm që mban dy tituj botëror në dy federatat më të rëndësishme të boksit profesionist WBO dhe WBC.

VIDEO E PLOTË E DUELIT TË FITUAR NGA JURGEN ULDEDAJ

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *