E BUJSHME/ E dëshiron tek Roma, Zhoze Murinjo telefonon Kristiano Ronaldon. Ja prapaskenat


Zhoze Murinjo dëshiron tek Roma yllin e Juventusit, Kristiano Ronaldo.

cristiano-ronaldo-complain

Sipas asaj qĂ« raporton “La Stampa”, trajneri i ri i RomĂ«s ka telefonuar yllin portugez pĂ«r tĂ« kuptuar qĂ«llimet dhe synimet pĂ«r tĂ« ardhmen e tij, por edhe pĂ«r ta bindur pĂ«r tu transferuar nĂ« kryeqytetin italian.

Një tratativë e pamundur duke parë çmimin e kartonit të tij dhe pagën stratosferike të luzitanit, ku shumë vështirë të pranojë me një ulje të ndjeshme të pagës dhe të luajë jashtë Champions-it.

I vetmi avantazh është që Ronaldo dëshiron të qëndrojë në Itali për shkak të gjendjeve fiskale.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.