E bujshme/ E konfirmon agjenti i njohur, Murinjo do te Roma një shqiptar


Një lajm i bujshëm vjen nga eksperti i merkatos Fabricio Romano, i cili shkruan se Zhoze Murinjo po tenton të bëjë për vetë Granit Xhakën.

Granit Xhaka

Xhaka ishte një nga lojtarët më të mirë të Arsenalit në sezonin që lamë pas madje u rendit dhe mes më të mirëve ne formacionin e vitit në Premier Ligë.

Sipas asaj që shkruan eksperti, Murinjo po kërkon me ngul që ta transferojë mesfushorin shqiptar tek ekipi i Romës, ku Xhaka do të bashkohej me shqiptarin tjetër, Marash Kumbulla.

Graniti është lojtar me eksperiencë në Europë dhe një transferim të skuadra e Romës do të ishte i bujshëm për 28 vejçarin.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *