E BUJSHME/ Goditje e madhe nga “të kuqtë”, mesfushori i kombëtares Ergys Kaçe do të firmosë me Partizanin

Konfirmohet lajmi i “Panorama Sport” teksa Ergys Kaçe pritet të firmosë me skuadrën e Partizanit.

kace grezda

Një goditje e madhe e skuadrës së kuqe teksa në orët në vijim pritet ta zyrtarizojë si lojtarin e ri të saj.

Sipas asaj që shkruan “BalkanWeb”, mesfushori i Kombëtares shqiptare do të firmosë kontratën e tij me Partizanin në orët në vijim.

28-vjeçari do të jetë në dispozicion të trajnerit Daja në fillimin e këtij sezoni, teksa mesfushori ishte synim edhe i Tiranës, që i kishte bërë ofertë më parë, por në fund zgjodhi “demat” për 120 mijë euro në vit.

Kaçe bëhet lojtari më i paguar në Superiore, bashkë me Liridon Latifin e Vllaznisë.

PANORAMASPORT.AL

LEXO EDHE:

EKSKLUZIVE/ Derbi në merkato, Partizani dhe Tirana ofertë mesfushorit të Kombëtares! Të kuqtë i ofrojnë 120 mijë euro, ja prapaskenat (E PLOTË)

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *