E BUJSHME/ Haland shumë pranë Premier Ligës, klubi anglez pranon pagën faraonike për sulmuesin

Sulmuesi i Borusia Dortmund, Erling Haland, duket se është më afër se kurrë transferimit te Mançester Siti, me këta të fundit që pranuan kushtet e kërkuara nga norvegjezi.

HALAND 1

500 mijë paund në javë që do të shkojnë në llogaritë e sulmuesit, nëse Haland hedh firmën në kontratën e dhënë nga sheikët.

Gjithashtu Siti është gati të paguajë dhe 63 milionë paund për norvegjezin, duke mposhtur kështu konkurrencën e klubeve të tjera si: Real Madrid, Barcelona apo PSG.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com