E BUJSHME/ Italia rrezikon përjashtimin nga Europiani, qeveria ka gjithçka në dorëItalia rrezikon të përjashtohet nga UEFA si një nga vendet organizatore për Europianin, i cili do të mbahet këtë verë.

ITALIA

UEFA ka vendosur që ndeshjet të zhvillohen me tifozë, 30% e kapacitetit të stadiumeve. Këtë ia ka bërë të qartë të gjitha shteteve dhe në rast se kjo nuk pranohet, atëherë ato do të përjashtohen si vende organizatore.

Italia ende nuk ka vendosur për këtë, me qeverinë, që i frikësohet një përhapje të madhe të virusit dhe ende nuk ka dhënë dritën jeshile.

Presidenti i Federatës Italiane, Gabriele Gravina, i ka dërguar letër kryeministrit dhe pret përgjigje në ditët e ardhshme, pasi UEFA ka vendosur 19 prillin si ditën e fundit ku do të vendoset për tifozët në Europian nga shtetet.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *